2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize DGS (Dikey Geçiş Sınavı) yerleşen Öğrencilerimizin kayıt işlemleri 

Değerli öğrencimiz,

Bu yazıyı dikkatlice okuyup ilk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

  •  Katkı payınızı(2. Öğretim ve daha önce bir yüksek öğretim kurumunda kaydı bulunan  öğrenciler odeyecektir) yatırabilmeniz için öğrenci numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Öğrenci Numaranızı  obs.yalova.edu.tr adresinden  Öğrenci numaranızı öğrendikten sonra memleketinizde, kayıt bürosuna gelmeden önce öğrenim katkı payınızı, bulunduğunuz yerdeki en yakın Vakıflar Bankası Şubesine giderek ve Öğrenci numaranızı vererek, yatırmanızı tavsiye ediyoruz.  Ayrıca kesin kayıt anında teslim edeceğinizden banka dekontlarınızı kaybetmeyiniz.
  • İnternete bağlı bir bilgisayardan obs.yalova.edu.tr  adresine bağlanınız, 
  • Gelen ekranda sizin daha önce sınav başvuruları sırasında verdiğiniz ve ÖSYM’nin bize aktardığı bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
  • Tüm alanları doğru bir şekilde doldurup “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra ve “Yazdır” tuşuna tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız. .
  • Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktı aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 17-21 Ekim 2016 tarihleri arasında kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.
  1.  Mezuniyet belgesinin aslı (ÖnLisnas Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı)
  2. Ön lisans transkript’i (not durum belgesi) ve ders içerikleri
  3. 1 adet fotoğraf 4,5 cm X 6cm boyutunda
  4. Öğrenci katkı payı makbuzu
  5. Askerlik için sorgulama yapılmakta olup, askerlik ile ilgili sorunları olan öğrencilerimiz için,1992 Yılı ve daha eski yıllarda doğan (1989, 1988, v.s.) Erkek öğrenciler Askerlik Şubesinden alacakları “Kaydında Bir Sakınca Yoktur” şeklinde ki belgeyi getireceklerdir.

Etiket: 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize DGS (Dikey Geçiş Sınavı) yerleşen Öğrencilerimizin kayıt işlemleri